ЕЭМУнун улуттук жана эл аралык аккредитациясы боюнча жолугушуу

26-март 2021-жылы Ректор менен түзүмдүн бөлүмдөрү менен университеттин алдыдагы улуттук жана эл аралык аккредитация программасына даярдануу боюнча жолугушуу болуп өттү.

Жолугушууну университеттин ректору ачып, биздин алдыбызда улуттук жана эл аралык программанын аккредитациясынан өтүү боюнча өтө маанилүү милдет тургандыгын, бул багытта кемчиликтерди аныктоо керектигин баса белгилеп, алардын бирдиктери университеттин аккредитациясына толук даярдануу.

Жолугушуунун жүрүшүндө түздөн-түз тарбия иштери менен алектенген кафедра башчылары, аккредитацияга даярдыкты көзөмөлдөө, окуу программаларын иштеп чыгууну көзөмөлдөө жана өзүлөрү иштеп чыгуу, пикир алмашуу жана алдыдагы аккредитациялардан өтүүнүн конкреттүү кадамдарын талкуулашты, айрыкча, маанилүү билим берүүнүн сапатына, административдик-укуктук документтерди даярдоого жана алдыдагы аккредитацияга даярдыкка байланыштуу маселелер талкууланды.

Кеңешменин жыйынтыгы боюнча түзүмдүк бөлүмдөрдүн алдына конкреттүү тапшырмалар коюлуп, мындан аркы иш программасы пландаштырылды.